A Royal Pékségben a Zöld csoportosok

Előre egyeztetett időpontban egy pénteki napon látogatást tettünk a pékségbe. Kettévált a csoport, és amíg az egyik csapat a pékségben „dolgozott”, addig a másik a Meserét óvodában vendégeskedett, kipróbáltuk az udvari játékokat. Mindkét helyen nagy szeretettel fogadtak és szívesen láttak bennünket.

Első lépésként munkaruhába öltöztünk, minden kisgyerek kapott egy névjelzett pólót, amit a ruhájára felvett. Ezután a „pékmester” bemutatta a gépeket, amikkel dolgoznak és láthattunk egy-egy munkafolyamatot is, például hogyan formázzák a zsemléket. A körséta után kézmosás következett, majd alapanyagot kaptak a kicsik, és mindenki készített brióst, perecet és speciális virág formájú sütit. Ezután, arra is volt figyelmük a dolgozóknak, hogy a gyerekek nevével ellátott sütőpapírra kerüljenek a készítmények, majd bekerültek a sütőlapokra. A gyerekek izgatottak voltak, mi lesz a sütikkel? A pékmester elmondta nekik, hogy kisütik őket (megmutatta a kemencét is) és elhozzák az oviba, hogy haza tudják vinni.

Boldogan indultunk haza, mindenki igyekezett az ebéddel, hiszen azt az ígéretet kapták, hogy mire megebédelnek, ott lesznek a kisült kalácsok. Így is lett, a 8 rekesz finomság megérkezett, amit becsomagoltunk nekik és boldogan vitték haza és mesélték szüleiknek a készítés körülményeit.
Nagyon nagy élmény volt ez számunkra is, nem csak a gyerekeknek. Köszönetünket fejezzük ki a pékség dolgozóinak a lehetőségért, a kedves fogadtatásért, a szíveslátásért és az alapanyagok, illetve a szállítás biztosításáért.

Hálás köszönettel a Legóvár óvoda dolgozói és gyerekei nevében:
Györgyné Marcsi / tagóvodavezető