Nevünkhöz méltóan…

Majdnem elajándékoztuk az egyik madáretetőnket!
Úgy történt, hogy a Természetbarátok Körétől tavaly kaptunk madáretetőket.
Az egyiket hiába töltöttük fel magokkal, az oldalára is akasztottunk gömböcske elemózsiát, nem fogyott belőle semmi.

Gondoltam, nincs jó helyen, és amikor egy másik óvodában szóba került, hogy kevés az etető, nagylelkűen készültünk odaadományozni nekik ezt a domboldalon, kis fán hajladozó dobozkát.
Hanem, amikor le szerettem volna venni, belenéztem, és valami szabályos kör féle látszott benne.
Otthagytam, néhány nap múlva újra belekukkantottam, és már egy madárka nézett velem farkasszemet!
Azt, hogy azóta már kikeltek a kis cinegék, onnan tudjuk, hogy a szülők állandóan eleségért járnak, röpködnek az udvar felett, mit sem törődve a zajongó óvodásokkal!
Boldog madár tulajdonosok lettünk!

P.Kati
Csicsergő

"Próbáltam fényképet készíteni, de olyan gyorsak!
Ráadásul, amint „titokban” odalopódznék, egy egész csapat csörtet utánam:
- Mit csinálsz? Fényképezel?-
No azért, a fészek közelében ezt már nem jól viselik a vendégeink, rémülten csipognak egy távolabbi fán, így az Ő érdekükben feladom fotózási terveimet.
"