Mikulás bácsi a Legóvár oviban!

A kedves, öreg, piros ruhás Mikulásunk az idén is ellátogatott hozzánk. Tudta, hogy csupa jó kisgyerek van az ovinkban, akiket már éjszaka otthonukban is meglepett némi kis ajándékkal, finomságokkal.

Énekszóval várták a csoportok a fáradt Mikulás bácsit, aki miután megpihent kicsit, egy szép mesét is olvasott nekünk. Aztán elmondtuk a versikénket, amire kinyílott a Télapó varázs zsákja, benne a sok piros csomaggal. Kicsik-nagyok egyaránt megszeppenve álltak elé, és válaszolgattak kérdéseire. A jó öreg tényleg tudta, kitől mit kell kérdeznie: „egyedül teszed el a játékaidat, vagy anya pakol helyetted?”, „szoktál verekedni a testvéreiddel?”, és jöttek az illedelmes feleletek, az őszinte vallomások. Végül, amikor mindenki megkapta várva várt csomagját, énekszóval búcsúztattuk a Mikulásunkat.

Köszönjük neked, Mikulás bácsi ezt a szép napot!

Szeretettel – a Legóvár óvoda kisgyerekei nevében:
Györgyné Marcsi/tagóvoda vezető