Mihály-napi vásáron

Két fontos ünnep, hagyományőrző megemlékezés is gazdagította óvodai életünk hétköznapjait a közelmúltban: a Mihály - napi vásár szeptember 28-án, majd az október 9.-én megrendezett Szüreti Mulatság.

Az óvodai „vásáron” a gyerekek maguk árultak gyümölcsöt, édességet, a régi nagy vásárok hangulatát idéző népviseletben. Sok-sok finomság kelt el játékpénzért, s a vásárosokat málnaszörppel kínálta a Mackó csoport. Szőlőgyűjtés – préselés, must – kóstolás, zene, tánc jellemezte a szüreti Mulatságot, mely igen jó hangulatban zajlott, sok móka és kacagás kíséretében. A „Lipem-lopom a szőlőt” kezdetű forgó játék különösen tetszett a gyerekeknek.

Novomber 30-án a Mackó csoport ellátogatott a Postára, hogy meghívót küldjenek a Mikulásnak