A leendő elsősök iskolalátogatása

Április 10.-ére meghívást kaptunk a Sándor kastélyban működő tanító néniktől, hogy gyerekeinkkel nézzünk meg egy tanítási órát.
Minden évben, amikor mi tartunk bemutató foglalkozást az oviban, mi is meghívjuk a tanítókat, aki láthatják, mennyire vannak felkészítve a kicsik az iskolára. Így történt ez idén is, és már akkor megbeszéltük viszontlátogatásunkat.

Vidáman indultunk Nyitnikék és Zöld csoportunkkal az iskolába, ahol három osztályba osztottuk el a gyerekeket. A „nagy szemek” csodálattal figyelték az ügyes elsősöket és a tanító néniket, akik különböző feladatokba bevonták ovisainkat. Lelkesen tettek eleget a kihívásnak, és néhány perc alatt megszerezhették első sikerélményüket az iskolában. Végezetül a meglepetés ajándékok gazdát cseréltek, aminek ovisok és iskolások egyaránt nagyon örültek.
Köszönjük szépen a tanító nénik kedvességét, és örömünkre szolgál, hogy a továbbiakban is hasonlóan ápoljuk az óvoda-iskola kapcsolattartásának módját.
Tisztelettel – Györgyné Marcsi/ tagóvoda vezető – Legóvár óvoda