Csodás illatok

Amikor közeledtünk a pékség felé, már akkor sejtettük, hogy itt nekünk jó dolgunk lesz!
Maga az utazás is érdekes volt, hiszen ovis lábaknak messze van a Royal pékség, ahol lehetőséget kaptunk arra, hogy megismerhessük ezt a szakmát, sőt ki is próbálhassuk.
Így aztán a menetrend szerinti járattal, busszal mentünk, és mivel a legtöbben autóval közlekednek, már ez is újdonság volt.

No de a Pékség!
Az izgalmas gépek, hatalmas kemencék az illat!
A gyerekek kézmosás után (amihez a gondos vendéglátók magasítót is biztosítottak) kipróbálhatták a sütemények formázását.
Sodortak, tekertek, fontak, magokkal ízesítettek, díszítettek minden süteményt.

Név szerint papírokra tették a „műveket”, így kerültek a sütőlapokra.

Közben mellettünk szedték ki a kenyereket, zsemléket a kemencékből….látvány…és újra az illat!
A fagyos reggeli buszozás után a pékségben kellemes meleg volt, és a gyerekekkel foglalkozó férfiak kedvesek, türelmesek, vidámak voltak, látszott, hogy tényleg készültek az érkezésünkre!
-Ez volt a legszebb napom!- mondta az egyik kislány búcsúzáskor.

Amikor kijöttünk, még éreztük a Pékség illatát magunkon, nem véletlen, hogy némi visítozást okozva egy termetes kutya a nyomunkba szegődött.

Mire végeztünk az ebéddel, egy kedves hölgy el is hozta nekünk az óvodába a kisütött finomságokat.

Ugye, mondanom sem kell, hogy most már az óvodában is csodás illat volt ?!

Köszönjük a pékség dolgozóinak a gondos odafigyelést, a szeretetet, ami ebben a morcos világban szívet-lelket melengető volt!

Csicsergő Óvoda
Méhecske csoport

30 fős csoportunkat két csapatra osztottuk, hogy mindenki jól odaférjen az asztalokhoz, és akik éppen nem álltak pékinasnak, azok a Meserét oviban vendégeskedtek. Köszönjük!