„Az erdei óvodában”

Nagycsoportosainkkal 1-1 napra elmentünk az Iharosba, a tábor volt a mi erdei óvodánk. Lelkesen gyülekeztünk reggel, nem volt szükség benti játékokra, mert a gyerekek bejárták a területet, felfedező utakat tettek, és szaladgáltak dombról le-fel. Öröm volt látni őket.

A tízórait a szabadban fogyasztottuk el, majd útnak indultunk a Kápolnához, útközben hallgattuk a madarakat. Amikor felértünk, előkerültek a hátizsákból a fogyasztásra alkalmas kincsek. Szívesen kínálgatták egymást, és kóstolgatták a másik finomságait. Itt is volt bogarászás, fáramászás, és egy kicsit énekeltünk is a kápolnában. Visszafelé másik úton mentünk, ahol a tábor közelében egy nagy tisztást barangolhattak be szabadon. Az ebéd gyorsan fogyott, majd a csendes pihenő következett. A mese után nem kellett ringatni senkit sem. Ébredés után elfogyasztották a maradék finomságokat, és szabad játék közepette folyamatosan érkeztek a szülők a gyerekekért.
Nagyon jól éreztük magunkat, az időjárás is kedvezett nekünk. Jövőre újra megyünk!

Legóvár óvoda Zöld és Sárga csoport nevében: Györgyné Marcsi