Zene - ünnep a biatorbágyi óvodákban

Hárfamuzsika a Vadvirág Óvodában

„Se nem eszik, se nem isszák, mégis mindenkinek tetszik.” Mi az? (a muzsika)
/népi találós kérdés/
A Zene világnapja alkalmából Lévai Mária hárfaművész mutatta be hangszerét a Vadvirág Óvoda kis közösségének. Csodaszép hárfára írt zenedarabokat hallgathattunk meg, majd ezt követően dallamfelismerő játékban versenghettek óvodásaink. Néhány ismert gyermekdalt hárfa kísérettel közösen is elénekeltünk.
La Fontaine: Tücsök és a hangya című verses meséjét dramatizált formában eljátszották a Mackó csoportosok.
A gyerekekkel megvitattuk, hogy a hangya helyesen viselkedett-e, amikor a muzsikálást haszontalan elfoglaltságnak tartotta.
Óvodásaink gondolatai alapján a zene: „Fontos, pihentet, gyógyít, vidámabbak leszünk tőle, ezért mindenki szereti.”
Reméljük, felnőtt korotokban is így gondoljátok majd!

Válint Ági

Csicsergő dalszínház

Nagyon fontos számunkra az október elsején tartott „Zene világnapja”.
Évek óta készülnek erre a Csicsergős óvó nénik, nagy szeretettel, hangszer bemutatókkal, zenéléssel, közös énekléssel.

Ez az első alkalom, amikor minden csoport együtt van a tornateremben, kíváncsian- és érdeklődően-bár kicsit riadtan a kicsik, és az újonnan felvett gyermekek is.
Ebben az évben Sárik Judit óvó néni egy kedves mesét írt, amelynek szereplői a hangszerek voltak.
Jó volt látni, hogy mennyire élvezték a gyermekek a mesét (mesélő Ildikó néni), a citera(Zsuzsi néni), a furulyák(Judit néni és Zita néni), a gitár(Helga néni), a hegedű(Judit néni) történetét.
Még néhány visítozó malackán is segítettek (Györgyi néni, Erika néni, Kati néni)!

Több olyan gyermekdal is volt a történetben, amit boldogan, közösen énekelhettünk.
Végül együtt volt már minden hangszer, és szépen hangzott a már szinte indulónknak számító „Hajnalonta...”c. dal, ami sok madárkáról szól, és amit a nagyobbak már segítettek előadni.
Jó volt együtt lenni, mesélni, zenélni, énekelni!

Puska Kati